XBOX ONE – Wszystko o konsoli nowej generacji

XBOX 720 i PS4 z dyskiem optycznym

Nie tak dawno spekulacje na temat konsol nowej generacji wspominały o prawdopodobnej rezygnacji przez firmy Microsoft i Sony z dysków optycznych. Natomiast na łamach The Wall Street Journal pojawiła się informacja o możliwości wycofania się koncernów z wcześniejszych planów i wyposażenia XBOX 720 Durango oraz PlayStation 4 Orbis w dyski optyczne.

Decyzja miała by być podyktowana chęcią dotarcia do jak najszerszej rzeszy odbiorców, którzy nie dysponują internetem szerokopasmowym i konieczność pobranie przez nich plików gry o znacznej objętości wpłynęło by negatywnie na decyzję o zakupie konsoli. Jak wynika również z analizy obecnych klientów PlayStation 3, spora ich część nadal wykorzystuje sprzęt do grania w trybach single player i nie wymaga dostępu do internetu. Kolejnym argumentem za wprowadzeniem dysków optycznych jest wydajność łączy internetowych w krajach trzeciego świata w których jest spora liczba potencjalnych klientów, jednak bez rozwiniętej infrastruktury sieciowej, nie mają możliwości korzystania z dobrodziejstw dystrybucji elektronicznej.

Z punktu widzenia odbiorcy końcowego czym więcej kanałów sprzedaży tym lepiej, jednak jeżeli powyższe rewelacje zostaną potwierdzone, prawdopodobnie będzie miało to wpływ na cenę końcową konsoli, co już nie napawa optymizmem.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

9 Komentarzy

 1. Blue 01-06-2012 at 14:09

  Cenę końcową? Przy takiej produkcji na masową skalę raczej to byłoby pomijalne.

 2. tomasz 16-06-2012 at 10:57

  sprzedaż internetowa hehe.
  nie dość że będziecie płacic
  drożej za gry to jeszcze po sicągnięciu
  5 gier poprzednie gry trzeba będzie
  kasować z powodu braku miejsca na dysku.
  będzie dylemat co kasować .a co przy zepsuciu sie twardziela kto odda kase za gry
  jak za coś płace to chce to mieć w ręku .
  ta cała sprzedaż internetowa gier to utopia jak komuna i samochody elektryczne na akumlatory hehe

 3. marib 24-06-2012 at 08:00

  Raczej bedzie jak na steam, gdzie tyuly jakie zakupisz sa przypisywane do konta i mozesz je pobierac tyle razy ile zechcesz.

 4. Piotr 24-06-2012 at 22:03

  @Tomasz popsuty twardziel nic nie zmienia. Płacisz za licencję na oprogramowanie, która przy zakupie zapisywana jest na Twoje konto, a nie fizyczną kopię tego oprogramowania. Rezygnacja z nośnika fizycznego, to poniekąd ukłon w kierunku uczciwego klienta. Jak padnie twardziel, to pobierasz jeszcze raz. Gorzej jest jeśli popsuje Ci się nośnik optyczny… Owszem, możesz mieć kopię bezpieczeństwa, tyle tylko, że większość nośników jest zabezpieczona przed kopiowaniem.

 5. dddsa 04-08-2012 at 11:22

  ludzie mam internet 2 mb jak mam czekać jeden dzien by kupić gre przez nta ściągać ją prze 1 dzień
  to wole jechać do sklepu kupić i koniec

 6. Marek 21-08-2012 at 10:29

  ddsa dlatego twórcy konsol zdecydowali się jednak wydać jednak konsolę z napędem optycznym z powodu krajów trzeciego świata takich jak Polska.

 7. Kamil 14-09-2012 at 02:40

  a co jak bede chcial wziasc konsole na wies hotelu gdzie kolwiek poza dom gdzie nie koniecznie bede mial internet w co w tedy zagram :? Czy ktos z tych inteligentów wogole bierze to pod uwage… z telefonami dyski optyczne maja sens ale konsola nie musi byc polaczona z netem gdyby musiala to byl by wyrok dla single player !!!!!!!!!!

 8. Kamil 14-09-2012 at 02:45

  nie (optyczne) tylko wirytualne !! sorkki

 9. JAN 19-12-2012 at 14:28

  Czyli na płytę będą pobierane? ( dysk optyczny )

Zostaw komentarz