XBOX ONE – Wszystko o konsoli nowej generacji

XBOX 720 Durango w fazie produkcyjnej

Według źródeł portalu IGN następca XBOX 360 wszedł w fazę wdrożenia do produkcji. Za rozwinięcie linii produkcyjnych odpowiedzialny jest jeden z oddziałów amerykańskiej firmy Flextronics, zlokalizowany w Austin w stanie Texas. Jest to ta sama korporacja, która w chwili obecnej montuje konsole XBOX 360, a wcześniej XBOX.

Obecne stadium rozwoju jest na bardzo wczesnym etapie, w którym Flextronics stworzyło niezależną grupę we własnych strukturach, dedykowaną tylko i wyłącznie do rozwinięcia kompleksowej strategii sprzedaży, oprogramowania oraz testów sprzętowych XBOX 720 Durango. Nie oznacza to oczywiście, że nowa konsola pojawi się wkrótce w sprzedaży. Prace nad walidacją sprzętu, specyfikowaniem i zakupem dedykowanych maszyn mogą potrwać od jednego do półtora roku.

W niedługim czasie pierwsze prototypy prawdopodobnie zostaną przekazane jako „development kits” dla twórców gier, aby mogli przetestować nowe aplikacje na końcowym produkcie. Dotychczas pracowali na bardzo wczesnej PC wersji konsoli, której specyfikacja sprzętowa była jedynie zbliżona do tej jaką możemy spodziewać się w finalnej wersji.

Flextronics z oczywistych powodów odmawia komentarza.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Jeden komentarz

  1. IreuN 05-05-2012 at 21:13

    No to już się zaczynam cieszyć! Fajnie że ten serwis powstał ;D

Zostaw komentarz