XBOX ONE – Wszystko o konsoli nowej generacji

Premiera XBOX 720 w 2013 roku

Według niepotwierdzonych informacji portalu CNET, pochodzących bezpośrednio z zespołu projektowego XBOX, premiera konsoli nowej generacji przewidziana jest na 2013 rok.

Kolejne źródła informują o nadchodzącej zmianie w kierownictwie Microsoft odpowiedzialnym za markę i design platformy XBOX. Emma Williams przejmie obowiązki Dona Coynera, odpowiedzialnego za wygląd i interfejs obecnego XBOX 360. Coyner rozpoczął współprace z Microsoft w 1999 roku, w momencie kiedy gigant z Redmond dopiero rozpoczynał ekspansję na rynku wirtualnej rozrywki. Ostatnim stanowiskiem, który piastował była funkcja dyrektora Xbox Experiences.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek na temat premiery konsoli nowej generacji XBOX 720. Daty, które przewijają się w doniesieniach z różnych źródeł, bardziej lub mniej zbliżonych do Microsoft, obejmują zakres od końca 2012 do 2013 roku. Data premiery pochodząca z doniesień portalu CNET wydaje się potwierdzać ostatnie doniesienia na temat premiery konsoli PlayStation 4 (PS4), przewidywanej w 2014 roku. PlayStation 3 ukazała się bowiem rok po premierze XBOX 360.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz